Crossroads Quartet

Crossroads Quartet

Kwartet Crossroads jest jednym z najlepszych na świecie kwartetów a cappella. Jego członkowie to czterech unwersalnych wokalistów, laureatów wielu nagród. Pomimo, że kwartet wywodzi się z tradycji barbershop, wykonują muzykę w wielu różnych stylach od jazzu po blues, gospel, przeboje muzyki poularnej oraz standardy z Great American Songbook. Kwartet Crossroads powstał w wyniku spotkania czterch przyjaciół z czterech różnych stanów, śpiewających w czterech różnych kwartetach spotkało się, aby wymyślić zupełnie nowe brzmienie. Dwa lata później (2009) otrzymali tytuł „Barbershop Harmony Society International Championship Quartet”. Od tego czasu kwartet nagrał dwie płyty i stał się jednym z bardziej popularnych i poszukiwanych zespołów a cappella na świecie. Koncertowali w Japonii, Niemczech, Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, i oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Jim Henry posiada dyplomy z nauczania śpiewu, teorii muzyki i kompozycji, w tym doktorat z kompozycji uzyskany na Washington University. Jim Henry obecne pracuje na stanowisku Dyrektora wydziału chóralistyki w University of Missouri-St. Louis. Dyryguje zespołami University Singers i Vocal Point, a także uczy dyrygentury i aranżacji chóralnej. Jim Henry jest również dyrektorem muzycznym i artystycznym zespołu Ambassadors of Harmony – 160-osobowego chóru męskiego wykonującego muzykę barbershop, jazz i lekką muzykę poważną. Ambassadors of Harmony nagrali wiele płyt. Trzykrotnie uzyskali tytuł najlepszego męskiego zespołu barbershop na świecie, zobywając mistrzostwo na konkursie BHS w 2004, 2009 i 2012 roku.

Jim jest również założycielem i aranżerem w legendarnym zespole Gas House Gang (w którym również śpiewa partię basu). Zespół występował w każdym stanie USA, a także w piętnastu państwach na całym świecie. Grał w salach koncertowych of Grand Ole Opry do Carnegie Hall. Zespół został zaproszony do wystąpienia w “Today Show” w telewizji NBC, w programie NPR „At the Creation”, a także w dwóch programach telewizji PBS: “Voices in Harmony” i “The Egg”. Gas House Gang wydał pięć płyt. Jim mieszka w mieście St. Charles w stanie Missouri z żoną Gedą i dwojgiem małych dzieci: Gea Rose i Isaiah. Najstarsza córka Lydia jest mężatką i mieszka w Hanowerze (Niemcy) z mężem Martinem i trzema synami.

Brandon Guyton – baryton; sławę zdobył zdobywając złoty medal z zespołem Four Voices w konkursie Champions of the Barbershop Harmony Society w 2002 roku. Four Voices był innowacyjnymkwartetem uniwersyteckim, który zaczął karierę jako Voices of Lee – zespół wokalny na Lee University. Zespół Four Voices nagrał cztery płyty. Występował w czterdziestu czterech stanach USA, jak i w pięciu krajach. Zespół śpiewał w Lincoln Center, występując wspólnie z takimi artystami jak Bill Gaither czy Swingle Singers. Brandon jest doświadczonym i cenionym ekspertem w dziedzinie nagrywania, miksowania dźwięku i masteringu. Jest również oficjalnym jurorem konkursów BHS w kategorii śpiewu i jednym z bardziej popularnych nauczycieli śpiewu w dziedzinie barbershop. Brandon mieszka w Cleveland, w stanie Tennessee z żoną Noemi. Mają czworo dzieci: Chandler, Taylor, Isabella i Kadence.

Mike Slamka – solista; uznanie zdobył jako solista zespołu Power Play, niezwykle popularnego kwartetu rodzinnego, który w 2003 r. zdobył tytuł International Barbershop Harmony Society Champions. Poza Mike’iem, zespół Power Play składał się z ojca Jacka (bas), brata Marka (baryton) i kuzyna Dona (tenor). Wzajemna miłość członków rodziny w połączeniu z charakterystycznym brzmieniem zespołu spowodowały, że publiczność uwielbiała występy Power Play. Zespół nagrał trzy płyty i występował w całych Stanach Zjednoczonych. Wystąpił również w programie Jane Pauley, a także w sławnej Grand Ole Opry. Mike mieszka w Ft. Myers w stanie Floryda z żoną Traci i trzema córkami: Michaela (obecnie uczy się sztuki wokalu i muzyki u Dr. Henry’ego w UMSL), Mackenzi i Madison. Córki Mike’a występują jako trio w utworze „All People That On Earth Do Dwell” z drugiej wydanej przez zespół płyty „That Lucky Old Sun”.

Fred Farrell – tenor; członek zespołu Second Edition. Zespół zdobył sławę dzięki pięknemu brzmieniu i świetnemu kunsztowi wykonawczemu. Jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów barbershop w ostatnim ćwierćwieczu. Second Edition nagrał dwie płyty, występował w 38. stanach i w sześciu krajach. Zespół dzielił scenę z takimi artystami jak Michael Feinstein, Dizzy Gillespie, Rosemary Clooney, Marylin McCoo i Billy Davis Jr. Pojawił się również w programie Nightly News stacji ABC, a także na uroczystym koncercie z okazji 50. rocznicy Wolf Trap Theatre. Koncert ten był transmitowany w całym kraju. Fred i Kim mieszkają w Ft. Myers w stanie Floryda z pięciorgiem dzieci: Olivia, Caroline, Quinn, Molly, i Lilly.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl