Gordon Goodwin Trio

Gordon Goodwin

fot. Rex Bullington

Brian Scanlon saksofony
Trey Henry bas
Gordon Goodwin saksofon / fortepian / dyrygent

Gordon Goodwin Trio

Gordon Goodwin saksofon / fortepian / dyrygent
Gordon Goodwin jest zdobywcą trzech nagród Grammy, do której był też nominowany aż szesnaście razy. Jest liderem zespołu Gordon Goodwin’s Big Phat Band, uznanego za jeden z najbardziej ekscytujących dużych zespołów jazzowych na świecie.

BPB nagrał pięć płyt cieszących się uznaniem krytyki. Ostatni album – Life in the Bubble zbiera pozytywne recenzje od momentu ukazania się w maju 2014 roku.

Kompozycje Gordona dla filmu i telewizji zaowocowały trzema nagrodami Emmy. Goodwin pisał muzykę, a także współpracował z takimi artystami jak Ray Charles, Christina Aguilera, Johnny Mathis, John Williams, Natalie Cole, David Foster, Sarah Vaughan, Mel Torme i Quincy Jones. Muzyka Goodwina jest grywana na całym świeciem a jego podręczniki do gry i płyty są źródłem inspiracji i wiedzy dla tysięcy młodych muzyków.

Brian ScanlonBrian Scanlon saksofony
Brian Scanlon jest aktywnym członkiem sceny muzycznej w Los Angeles od 1987 roku. Zdobył sławę w studiu, na scenach koncertowych i w klubach jazzowych jako saksofonista grający również na innych instrumentach dętych.

Najważniejsze chwile w karierze muzycznej Briana to trasa koncertowa z muzykiem i tancerzem Benem Vereenem (1986-1999) oraz regularnewystępy w telewizyjnym programie Tonight Show jako członek orkiestry NBC (1988-1992). Występował również podczas tras koncertowych z trębaczem Doc Severinsenem (1988-1996), z Natalie Cole (2003), z Maureen McGovern (1999-2003), a także z Buddym Richem (1986). Obecnie gra ze zdobywcą nagrody Grammy Gordonem Goodwinem w jego zespole the Big Phat Band.

Grę artysty usłyszymy na wielu ścieżkach dźwiękowych takich filmów jak The Simpsons Movie, Sideways, How The Grinch Stole Christmas, Potwory i Spółka i Analyze This. Muzyk nagrywał z Randym Newmanem, Bette Midler, Rosemary Clooney, a także z Gordon Goodwin’s Big Phat Band. Scanlon występował również między innymi z Alicią Keys, Tonym Bennettem i z Dizzym Gillespiem. Grywa też jako zaproszony muzyk i solista w Los Angeles Philharmonic, Hollywood Bowl Orchestra i w Long Beach Symphony.

Od 2002 roku Brian uczy gry na saksofonie oraz kieruje zespołem jazzowym na uniwersytecie Pepperdine. Muzyk gra na sprzęcie firmy Vandoren. Uzyskał stopień Bachelor of Music, po czym Master of Music w Eastman School of Music (1981,1983).

Trey HenryTrey Henry kontrabas
Trey Henry urodził się w Los Angeles. Występował z takimi artystami jak Stevie Wonder, Henry Mancini, Herbie Hancock, Natalie Cole, Willie Nelson, Joe Williams, James Taylor, Aretha Franklin, Michel Legrand, Diane Schuur, Aaron Neville, Dizzy Gillespie oraz Alan i Marilyn Bergman.
 
Zarejestrował ponad 200 nagrań z takimi muzykami jak Ray Charles, Maynard Ferguson, Linda Ronstadt, Gerald Wilson, Tom Scott, Steve Allen i Lalo Schifrin. Współpraca z wokalistką Tierney Sutton zaowocowała wielokrotnymi nominacjami do nagrody Grammy.
Trey Henry pracuje również dla telewizji przy takich produkcjach jak „The Family Guy”, „The Simpsons” i „American Dad” oraz „American Idol”. Uczestniczył też w produkcji programów takich jak nagrody Emmy, nagrody Akademii Filmowej i „Dancing With The Stars”.

Henry brał udział w nagraniach ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak „Godziny Szczytu”, „The Thomas Crown Affair”, „Król Lew”, „The Haunted Mansion”, „Nacho Libre”, „Talladega Nights”, „Ted”, „Labor Day”, „A Milion Sposobów Jak Zginąć na Zachodzie” i „Jersey Boys”.

Trey uzyskał stopień Bachelor of Music w California State University, Northridge. Studiował u Eda Mearesa. W czasie tras koncertowych z artystami Trey prowadzi warsztaty i kliniki na całym świecie, w tym dwutygodniową klinikę podczas Queensland Jazz Festival. Prowadził również kursy mistrzowskie gry na kontrabasie w Arizona State University i w Whitehurst College. Był jurorem w Arizona High School Stage Band Festival. W California State University wygłaszał też wykłady na temat zawodu muzyka studyjnego.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl