Elisabeth Rossiter

fortepian
Elisabeth Rossiter

fot. Wigmore High Res.

Elizabeth Rossiter mieszka w Londynie. Występuje przede wszystkim jako akompaniatorka dla śpiewaków orasz jako kameralistka. W Wielkiej Brytanii występowała a takich salach jak Wigmore Hall, The Barbican, Queen Elizabeth Hall, Bridgewater Hall, Sage Gateshead, Kings Place, the Purcell Room, a także w the Crush Room w Royal Opera House. Jej występy w Albert Hall podczas festiwali the Proms były transmitowane przez BBC Radio 3, a także przez telewizję. Artystka występowała również we Francji, w Niemczech i na Węgrzech. Jest stypendystką fundacji Samling. Otrzymała również tytuł Młodego Artysty Park Lane Group i programu, a także tytuł Yeoman nadany przez Worshipful Company of Musicians. Jest oficjalną akompaniatorką w National Mozart Singing Competition.

Uzyskała stypendia na naukę w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, którą ukończyła z wyróżnieniem i tytułem Accompaniment Fellow. Zakończyła również naukę w National Opera Studio, otrzymując tytuł Associate Trainee.

Elizabeth Rossiter z powodzeniem występuje w konkursach, zdobywając liczne nagrody, w tym nagrodę Pianistów w Konkursie Pieśni Angielskiej im. Patricii Routledge, a także nagrodę Concordia Serena Nevill i nagrodę Queen Mary II za akompaniament w Guildhall. Pracowała jako korepetytor w Opera Holland Park, na festiwalu Grimebourne i w Grange Park Opera.

Elizabeth Rossiter jest również pedagogiem. Uczy w Guildhall School of Music and Drama, gdzie również pracuje jako akompaniatorka.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl