Bruce Brubaker

fortepian

Bruce BrubakerWystępował w salach od Hollywood Bowl do lipskiego Gewandhausu, od Avery Fisher Hall w Nowym Jorku do Hong Kongu. Nagrywa dla takich wytwórni jak ECM, Arabesque i Bedroom Community. Bruce Brubaker jest wirtuozem, wizjonerem, artystą, prowokatorem – muzykiem na wskroś współczesnym. Grywa Mozarta z Los Angeles Philharmonic i Philipa Glassa w BBC, a także na całym świecie. Brubaker był bohaterem programu Today w telewizji NBC. Występował w Wigmore Hall w Londynie, na Gilmore International Keyboard Festival w stanie Michigan w USA, a także w Institute for Contemporary Arts w Bostonie (w wieczór otwarcia nowego budynku, zaprojektowanego przez pracownię Diller + Scofidio). Brubaker również często występuje w Poisson Rouge w Nowym Jorku. Jego blog „PianoMorphosis” jest publikowany przez ArtsJournal.com.

Tim Page, nagrodzony nagrodą Pulitzera krytyk gazety Washington Post pisze: Nie zamieniłbym Polliniego, Argerich, Richarda Goode, Petera Serkina czy Bruce’a Brubakera (żeby wspomnieć o wspaniałym młodym muzyku) za nie wiadomo ilu Horowitzów!” Brubaker występował na festiwalu Mostly Mozart w Lincoln Center, na Tanglewood Festival, na festiwalu Kuhmo w Finlandii, w sali Królowej Elżbiety w Antwerpii, w Harris Theater w Chicago, a także w Zankel Hall w Nowym Jorku. Artysta planuje nagranie wszystkich utworów fortepianowych Meredith Monk (z Ursulą Oppens), nagranie muzyki Glassa (dla francuskiej wytwórni Infiné), a także nagranie Drones Nico Muhly’ego dla islandzkiej wytwórni Bedroom Community.

Bruce Brubaker był odpowiedzialny za premierowe wykonania utworów Philipa Glassa, Johna Cage’a, Nico Muhly’ego i Marka-Anthony’ego Turnage’a. Studiował w Juilliard School w Nowym Jorku, w której również uczy od wielu lat. Występuje w programie o tej uczelni zarejestrowanym przez telewizję PBS z serii „American Masters Series”. Był też inicjatorem projektu zrzeszającego aktorów, tancerzy i muzyków. Przeprowadzał wywiady z Philipem Glassem, Miltonem Babbittem i Meredith Monk. Artykuły Brubakera o muzyce były drukowane w czasopismach, a także w The Wall Street Journal i USA Today. Brubaker jest obecnie dyrektorem wydziału fortepianu w New England Conservatory w Bostonie.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl