Trio Karénine

Trio KaréninePaloma Kouider fortepian
Anna Göckel skrzypce
Louis Rodde wiolonczela

Trio Karénine zdobyło drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium (pierwsza nagroda nie została przyznana), wraz z trzema nagrodami specjalnymi. Trio Karénine zostało założone w 2009 roku przez Annę Göckel, Louisa Rodde i Palomę Kouider. Wszyscy członkowie zespołu są wielbicielami literatury, a nazwa tria odzwierciedla siłę wewnętrzną bohaterki sławnej powieści Tołstoja.

Zespół zdobył pierwszą nagrodę w 27. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Charlesa Hennena w Holandii. Jest również laureatem piątego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Józefa Haydna w Austrii. Zespołowi przyznano prestiżowe stypendium Banque Populaire, a także jednogłośnie przyznano nagrodę „International Pro Musicis” w Paryżu.

Członkowie Trio Karénine są absolwentami CNSM w Paryżu i Ecole Normale Alfred Cortot. Studia kontynuowali u międzynarodowej sławy pedagogów w Lipsku, Widniu i Saarbrücken. Zespół pobierał również nauki u członków Kwartetu Ysaÿe w Paryżu, Menahema Presslera, Ferenca Radosa, Jeana-Claude Pennetiera, Tria Wanderer i u Hatto Beyerle. Trio było zespołem gościnnym podczas Académie Musique à Flaine, Académie Musicale de Villecroze, a także podczas Académie Internationale du musique Maurice Ravel, gdzie zespołowi przyznano nagrodę Rotary Club. Trio Karenine otrzymało również tytuł „ECMA Ensemble” od Europejskiej Akademii Muzyki Kameralnej.

Zespół planuje koncerty w Wigmore Hall w Londynie, w Salle Pleyel w Paryżu, Salle Cortot i Auditorium du Louvre w Paryżu, w Musée des Beaux-Arts w Montrealu, w Palazzetto Bru Zane w Wenecji, w Schönbrunn Theater w Wiedniu, w Laeiszhalle w Hamburgu, w Prinzregentheater i w Herkulessaal w Monachium, w „Nouveau Siècle” w Lille, w „Salle Molière”w Lyonie, a także na festiwalu Roque d’Anthéron.

Neue Philharmonie Westphalie zaprosiła Trio do udziału w trasie koncertowej w 2015 r. Wykonywanym utworem będzie Koncert Potrójny Beethovena.

Członkowie Trio Karénine są również entuzjastami muzyki współczesnej. Wykonują dzieła Wolfganga Rihma, Hansa Wernera Henze i Graciane Finzi. Benoît Menut dedykował zespołowi swoje drugie trio, noszące nazwę „Les Allées Sombres”, od opowiadania Iwana Bunina. Trio otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą interpretację utworu Fazila Saya „Space Jump” na konkursie ARD.

Trio otrzymuje regularne zaproszenia do nagrywania dla radia France Musique. Koncerty zespołu były transmitowane przez rozgłośnie austriackie (ORF), holenderskie (Radio 4) i niemieckie (BR).

Zespół obecnie odbywa rezydenturę w fundacji Singer-Polignac w Paryżu, przy wsparciu Fundacji na rzecz Kultury i Muzyki i współpracy Fondation de France.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl