Jean-Jacques Kantorow

dyrygent

Jean-Jacques Kantorow Jean-Jacques Kantorow jest narodowości rosyjskiej. Urodził się w Cannes, gdzie uczył się gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej. W wieku 13 lat wstąpił do Conservatoire National Supérieur de Paris do klasy skrzypiec René Benedettiego, w której rok później otrzymał pierwszą nagrodę.

Artysta jest laureatem głównych nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych i występuje na najważniejszych scenach koncertowych na świecie.

Kantorow występuje również w zespołach kameralnych (tria smyczkowe z fortepianem). Współpracował z wieloma sławnymi artystami, takimi jak Sir Georg Solti, Daniel Barenboim, Paul Tortelier, Krystian Zimerman, Janos Starker, Maria João Pires, Gidon Kremer, Edith Wiens, Maria Bayo, Renée Fleming i inni.

Artysta interesuje się również muzyką orkiestrową i operową. Był głównym dyrygentem następujących orkiestr: Orchestre d’Auvergne, Orkiestra Kameralna w Helsinkach, Ensemble Orchestral de Paris i Tapiola Sinfonietta.

Kantorow jest często zapraszany do dyrygowania takimi zespołami jak Kyoto Symphony Orchestra, Nederlands Kamerorkest, La Orquesta Sinfónica de Tenerife, Cincinnati Orchestra, l’Orchestre de Chambre de Lausanne, Orchestre du Capitole de Toulouse, Orchestre National de Lille, Orchestre National de Lyon, Halle Orchestra, Northern Sinfonia, Bamberger Symphoniker, Portugalska Orkiestra Narodowa, Bournemouth Sinfonietta, Sinfonia Varsovia i inne. Miał dzięki temu okazję występować z takimi solistami jak Katia i Marielle Labèque, Jean-Pierre Rampal, Maurice André, Gil Shaham, Vadim Repin, Maria Bayo, Jean-Yves Thibaudet, Hélène Grimaud i in.

Jean-Jacques Kantorow uczył skrzypiec w Conservatoire National Supérieur de Paris oraz w Akademii Muzycznej w Rotterdamie.

Jean-Jacques Kantorow nagrał ponad 130 płyt dla takich wytwórni jak: EMI, ERATO, DENON, BIS i CBS. Jego nagrania zdobyły wiele nagród, w tym Grand Prix du Disque Français, Grand Prix Akademii im. Franciszka Liszta, a także Diapasons d’Or, Choc du Monde de la Musique i inne.

Jean-Jacques Kantorow jest oficerem francuskiego Narodowego Orderu Zasługi [Ordre National du Mérite].

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl