Szkoła Muzyczna II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

Szeligowski Brass Band VII Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Michał Brzeziński 
Mateusz Szymanek
Michał Aftyka
Stefan Pryczek
Michał Kożuch
Paweł Bednara
Dominik Gil
Damian Radowiecki
Maciej Szałek
Sylwester Pudelski
Iwona Wrotna
Milena Kapczuk
Aleksandra Jerzak
Krzysztof Rogowski prowadzenie

Kwartet saksofonowy Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Andrzej Waszczuk prowadzenie

Kwartet saksofonowy Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

Kwartet saksofonowy funkcjonuje od dwóch lat w następującym składzie:
Damian Radowiecki saksofon sopranowy
Daria Graca saksofon altowy
Magdalena Śliwińska saksofon tenorowy
Mateusz Gil saksofon barytonowy

Zespół ma w swoim repertuarze utwory muzyki klasycznej, muzyki jazzowej, rozrywkowej, a także współczesnej. Młodzi muzycy aktywnie uczestniczą w życiu koncertowym Szkoły, jak również bardzo często występują 
w Filharmonii Lubelskiej, Trybunale Koronnym w Lublinie oraz w lubelskich szkołach ogólnokształcących. Kwartet saksofonowy cyklicznie występuje na Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego, które organizuje Filharmonia Lubelska i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Występował także na uroczystości wręczenia nagród Prezydenta Miasta Lublin w Teatrze Starym w Lublinie.

Kwartet saksofonowy brał udział w ostatnich latach w konkursach instrumentów dętych uzyskując wyróżnienia i nagrody, m.in. wyróżnienie na XV Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (2012), druga nagroda na V Makroregionalnym Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Tomaszowie Lubelskim (2012), trzecia nagroda na XVI Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (2013). Obecnie zespół prezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny, na który składa się systematyczna praca oraz wielka pasja młodych muzyków.

Andrzej Waszczuk prowadzenie

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 1999 uzyskał tytuł magistra sztuki na kierunku instrumentalistyka w zakresie gry na saksofonie. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Szkole Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie jako nauczyciel gry na saksofonie. Obecnie jest nauczycielem dyplomowanym. Pracuje też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym. Prowadzi także działalność artystyczną uczestnicząc w różnego rodzaju projektach.

Andrzej Waszczuk jest założycielem i opiekunem Kwartetu saksofonowego. Zespół, który prowadzi już od 10 lat jest jego wielką pasją. Kwartet saksofonowy osiąga coraz wyższy poziom artystyczny i dydaktyczny. Zespół wielokrotnie występował na różnego rodzaju konkursach i przesłuchaniach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in.: wyróżnienie na XV Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (2012), druga nagroda 
na V Makroregionalnym Konkursie Dętych Zespołów Kameralnych w Tomaszowie Lubelskim (2012), trzecia nagroda na XVI Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (2013). Kwartet Saksofonowy uświetnia także bardzo wiele uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta Lublin, m.in. Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Teatrze Starym w Lublinie, Koncert dla Seniorów w Lubelskim Ratuszu. Koncertuje także 
w Filharmonii Lubelskiej oraz Trybunale Koronnym w Lublinie. Zespół cyklicznie zapraszany jest do udziału w Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego, który organizowany jest co roku przez Filharmonię Lubelską i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywność artystyczna Kwartetu saksofonowego i coraz wyższy poziom wykonawczy są zwieńczeniem systematycznej pracy, zaangażowania i pasji z jaką Andrzej Waszczuk pracuje z zespołem.

Ponadto uczniowie klasy saksofonu Andrzeja Waszczuka odnoszą indywidualne sukcesy artystyczne, m.in. w bieżącym roku szkolnym jego uczeń Damian Radowiecki zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań klas instrumentów dętych drewnianych organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Uczeń ten zdobył także I nagrodę na Podlaskim Festiwalu Instrumentów Dętych, a Emilia Babicz uzyskała na tym konkursie III nagrodę.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl