Raphael Sévère

klarnet

Raphael Sévère Raphaël Sévère został zaprezentowany szerokiej publiczności w wieku 12 lat podczas audycji France Musique (prowadzonej przez Gaëlle Le Gallic), a w wieku 15 lat otrzymał tytuł „Révélation soliste instrumental” podczas Victoires de la Musique. W listopadzie 2013 roku muzyk wygrał prestiżowy konkurs Young Concerts Artists International Auditions w Nowym Jorku, gdzie otrzymał nagrodę główną i osiem nagród specjalnych.

Urodzony w rodzinie muzycznej, Raphaël bardzo wcześnie rozpoczął edukację muzyczną. Uczył się gry na fortepianie, skrzypcach i wiolonczeli. W wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na klarnecie w konserwatorium w Nantes, kontynuując jednocześnie naukę gry na fortepianie. Trzy lata później wystąpił po raz pierwszy jako solista w Chinach, gdzie wykonał koncert klarnetowy Mozarta pod batutą Yu Fenga, dyrektora Orkiestry Opery w Pekinie.

W wieku 12 lat został laureatem pięciu międzynarodowych konkursów, w tym konkursu w Tokio, gdzie zdobył pierwszą nagrodę oraz cztery nagrody specjalne (w kategorii do 20 lat). W wieku 14 przyjęto go do Narodowego Wyższego Konserwatorium Muzycznego w Paryżu, gdzie w czerwcu 2013 roku uzyskał dyplom magistra z oceną bardzo dobrą, jednogłośnie przyznaną przez komisję egzaminacyjną.

Raphaël Sévère koncertuje w licznych salach, takich jak: audytorium rozgłośni Radio France, Sala Gaveau, Luwr, Muzeum Orsay, Cité de la Musique w Paryżu, jak również Cité des Congrès w Nantes, Corum w Montpellier, Pałacu Muzyki w Strasburgu, Arsenal w Metz, Monforthaus w Feldkirch, Atheneum w Bukareszcie, Centrum Kultury w Macao, City Hall w Hong-Kongu oraz podczas Międzynarodowego Forum w Tokio i Niigacie.

Zapraszano go na koncerty w roli solisty do orkiestr: Bretanii, Pikardii, Tours, Owernii, Cannes PACA, Nicei, Miluzy, Strasburga, Orkiestry symfonicznej Gwardii Republikańskiej, Narodowej Orkiestry Ile-de-France, Narodowej Orkiestry Filharmonicznej Rosji, Orkiestry Kameralnej w Budapeszcie, Orkiestry Kameralnej w Württembergu, Wind Kamerata w Hong-Kongu.

W muzyce kameralnej partnerują mu: Adam Laloum, Jérôme Ducros, Jean-Frédéric Neuburger, Igor Tchetuev, Isabelle Moretti, Nora Gubisch, Philippe Bernold, Deborah i Sarah Nemtanu, Olivier Charlier, Gérard Caussé, Henri Demarquette, Jérôme Pernoo, Xavier Philips, François Salque, trio Les Esprits, kwartety Prazák, Sine Nomine, Ebène, Modigliani.

Jego pierwsza płyta „Récital de musique française”, nagrana na żywo w wieku 12 lat, została wyróżniona przez magazyny „Diapason” (4 diapazony) oraz „Classica Répertoire” (odkrycie), jak również przez portal Classique Info Disque (rewelacja).
Jego druga płyta „Opus 2” uzyskała 5 diapazonów.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl